Sanat Kültür Spor

Daire Başkanlığı

Kariyer ve Gelişim Kulübü Yeni Dönemdeki İlk Gezisini THY’ye Gerçekleştirdi


Kariyer ve Gelişim Kulübü yeni dönemdeki ilk gezisini  Türk Hava Yolları Uçuş Merkezi’ne gerçekleştirdi. Kulübün amaçları ve vizyonu doğrultusunda yapılan bu gezide Türk Hava Yolları ziyaret edildi. Dr. Ahmet Yıldırım ve THY yetkililerince  Türkçe ve İngilizce koordine edilen gezide THY’nin yerli ve yabancı uçuş simülatörleri tanıtımı ve incelenmesi yapıldı. “Nasıl Türk Hava Yollarında Pilot olunabilir?” temelli soruyla birlikte birkaç soru temelli sunumda öğrencilerimizin soruları yetkililerce cevaplandırıldı.

İkinci etapta, Olası bir kazaya karşı yüksek donanımla eğitim alan THY personelleri ve eğitim alanları ziyaret edildi. Görevin zorlukları, Dünya standartlarının üstünde eğitim anlayışı, risk yönetim tatbikat merkezi hakkında malumat alındı.

Yeni dönemin ilk gezisi hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından karşılıklı iyi dileklerle birlikte gezi sona erdi. Kariyer ve Gelişim Kulübü üyeleri THY ekibine misafirperverliklerinden dolayı müteşekkir olduklarını belirtip yeni bir seneye heyecanla devam edeceklerini belirttiler.

İbn Haldun Üniversitesikariyer ve gelişim kulübükariyervegelişimkulübüthy

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur