Sanat Kültür Spor

Daire Başkanlığı

Öğrenci Yurtları

İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi’nde kız ve erkek yurtları yer almakta olup, yurtlarda; 361 kız, 382 erkek olmak üzere 743 öğrenci konaklayabilmektedir. Yurtlara kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin, yurtların şartlarını kabul etmeleri gerekir. Yurt imkânından faydalanabilmek için öğrencinin her yarıyılda derslere kayıt olarak devam etmesi gerekir. Devamsızlık sebebiyle yurt hakkını kaybeden öğrenciler daha sonraki yarıyıllarda da yurda kayıt yaptıramazlar.

Yurt odaları 3 kişiliktir. Odalarda ve genel olarak yurtlarımızda öğrencilerimiz için her türlü konfor düşünülmüştür. Yurt binalarının içerisinde özel çalışma alanları, dinlenme alanları, sosyal-kültürel etkinlik alanları ve kütüphanenin yanı sıra, kızlar için aerobik ve erkekler için fitness salonları, hobi mutfakları bulunmaktadır. Yurt binalarının hemen yanında yer alan halı saha, basketbol sahası ve tenis kortu da öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur

Yurtlarda öğrencilerin istekleri doğrultusunda çeşitli atölye çalışmaları da yapılabilmekte; sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur