Sanat Kültür Spor

Daire Başkanlığı

Sıkça Sorulan Sorular

Aşağıda yer alan sorular dışında sormak istediğiniz sorularınızı ve taleplerinizi yurt@ihu.edu.tr adresi aracılığıyla mail olarak bizlere  iletebilirsiniz.

Yurtların özellikleri ve olanakları nelerdir?

İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi’nde kız ve erkek yurtları yer almakta olup, yurtlarda; 361 kız, 382 erkek olmak üzere 743 öğrenci konaklayabilmektedir. Yurtlara kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin, yurtların şartlarını kabul etmeleri gerekir. Yurt imkânından faydalanabilmek için öğrencinin her yarıyılda derslere kayıt olarak devam etmesi gerekir. Devamsızlık sebebiyle yurt hakkını kaybeden öğrenciler daha sonraki yarıyıllarda da yurda kayıt yaptıramazlar.

Yurt odaları 3 kişiliktir. Tüm odalar banyolu olup odalarda mini buzdolabı bulunmaktadır. Odalarda ve genel olarak yurtlarımızda öğrencilerimiz için her türlü konfor düşünülmüştür. Yurt binalarının içerisinde özel çalışma alanları, dinlenme alanları, sosyal-kültürel etkinlik alanları ve kütüphanenin yanı sıra, kızlar için aerobik ve erkekler için fitness salonları, hobi mutfakları bulunmaktadır. Yurt binalarının hemen yanında yer alan halı saha, basketbol sahası ve tenis kortu da öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur

Yurtlarda öğrencilerin istekleri doğrultusunda çeşitli atölye çalışmaları da yapılabilmekte; sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.

Yurt başvuruları hangi tarihler arasında yapılacak?

Yurt başvuruları 8-12 Eylül tarihlerinde yapılacaktır. Başvurular 12 Eylül Pazar günü 17.00’da sonlandırılacaktır.

Yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yurt başvuru sonuçları 15 Eylül Çarşamba günü duyurulacaktır.

Yurtlara en erken hangi tarihte girebilirim?

Öğrencilerimiz en erken 24 Eylül 2021 Cuma günü yurtlara girebilir.

Yurt ücretleri hakkında bilgi alabilir miyim?

Öğrenci yurtlarımızın ücretleri Türk öğrenciler için aylık 500 TL (KYK Hariç), Uluslararası öğrenciler için yıllık 1500 USD (KYK Dahil)’dir.

Yurtlara başvuru yaparken oda arkadaşımı seçebilir miyim?

Birlikte kalmak istediğiniz arkadaşınızı başvuru sonuçları sonrasında bildirirseniz olanaklar çerçevesinde yardımcı olunmaya çalışılacaktır. Bu hususta planlamalar mevcut olup başvuru sonrasında yurtta kesin olarak kalacak öğrencilerimize bilgi verilecektir.

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur