Sanat Kültür Spor

Daire Başkanlığı

Sosyal Sorumluluk Kulübünün Işığındaki Bir “Saye”


İbn Haldun Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü olarak 2020 Aralık ayında SAYE isimli sosyal farkındalığa ve bilinçlenmeye yönelik konuşmalar serimizi başlattık.

Gölgede bıraktığımız ve göz ardı ettiğimiz konulara, sorunlara ve sorumluluklarımıza ışık tutmak, farkındalık ve bilinç uyandırmak amacıyla başlattığımız bu seriye, kelime anlamı ‘gölge’ olan Saye ismini uygun bulduk.

Bu gaye ile başladığımız serimizin ilkini, 20 Aralık 2020’de ‘Bilinenin Ötesi’ başlıklı programda misafir ettiğimiz gazeteci ve yazar Adem Özköse ile gerçekleştirdik. Birçok kriz ve savaş bölgesindeki deneyimlerini dinleyerek ve katılımcıların sorularına yer vererek, bildiklerimizin ötesine değindiğimiz bu program ile Saye yolculuğumuzu başlattık.

Serimizin ‘Mülteciliği Anlamak’ adlı ikinci programını 10 Mart 2021’de insani yardım gönüllüsü ve yönetmen olan Tülay Gökçimen’nin Ortadoğu, Suriye ve mülteci kamplarında edindiği sayısız tecrübe ve anılarına yer vererek gerçekleştirdik. Bu etkinliğimizde de mültecilik konusunda madalyonun diğer yüzüne ışık tutarak sorumluluklarımızın bilincine varmaya çalıştık.

Gün yüzüne çıkarılması gereken daha birçok konuyu, değerli isimler eşliğinde ele alacağımız, sosyal farkındalığa ve bilinçlenmeye yönelik konuşmalar serimiz SAYE’nin devamı için takipte kalın.

 

adem özkösesayesosyal sorumluluk kulübütülay gökçimen

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur